Zalety biurek narożnych

Nasz blog o wszystkim

Zalety biurek narożnych

9 marca 2018 Różne 0

Większość osób pracujących w biurach wie, jak ważna jest rola ergonomicznych krzeseł, ale posiadanie ergonomicznego biurka jest równie istotne dla zdrowia pracownika biurowego. Biurka narożne okazały się niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem dla wielu środowisk pracy. Znaleźć je można w ofercie wszystkich sklepów z meblami biurowymi. W wielu przypadkach stanowią kompletne stanowisko pracy z dużą powierzchnią blatu roboczego, miejscem na komputer oraz dużą przestrzenią do przechowywania. Przykładem może być biurko z serii Ergonomic Master, które znajdziemy w asortymencie sklepu http://meblicante.pl/.

Zalety biur narożnych

Biurka narożne mają wiele ergonomicznych zalet. Przede wszystkim są tak skonstruowane, że wszystkie potrzebne nam przedmioty znajdują się w zasięgu ręki. Inne biurka o tak dużej powierzchni mogą wymagać wstawania, przesuwania krzesła lub sięgania daleko ręką, aby chwycić telefon lub dokument.

Większość biurek narożnych umożliwia ustawienie monitora komputera i klawiatury na środku z obszarami roboczymi po obu stronach. Jednak coraz popularniejsze są modele, w których komputer może zająć praktycznie każdą część blatu.
Biurka narożne zapewniają wiele rozmaitych opcji organizacyjnych. Pracownicy mogą maksymalizować przestrzeń pod blatem umieszczając komputer, drukarkę lub inny nieporęczny sprzęt w przeznaczonym dla niego miejscu. Część tego typu biurek wyposażona jest w półki lub szafki czy mobilne kontenerki oraz narożne nadstawki na biurko pozwalające na lepszą organizację przestrzeni.

W małych biurach biurko narożne sprawdza się doskonale. W przeciwieństwie do tradycyjnego, prostego biurka, biurko narożne zajmuje minimalną ilość miejsca, pozostawiając resztę pomieszczenia do innych celów. Jest to doskonałe rozwiązanie dla biur domowych, które służą, jako pomieszczenia wielofunkcyjne. Dodatkowo umieszczenie biurka w rogu pomieszczenia w naturalny sposób zmniejsza odblask. Monitor komputera znajduje się bowiem z dala od bezpośredniego światła słonecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *