Zabawki dla dziewczynek

Nasz blog o wszystkim

Zabawki dla dziewczynek

11 listopada 2019 Różne 0

Przyjęło się powszechne przekonanie, że dziewczynki lubią tylko te rzeczy, które są, krótko mówiąc, dziewczęce — piękne, urocze, subtelne, niewinne, jakkolwiek to ująć w słowa. Jednak w rzeczywistości wszystko zależy od konkretnego dziecka, gdyż nie każda dziewczynka będzie tak samo ucieszona lalką czy rozczarowana zestawem klocków. Zabawkom przypisuje się niepotrzebnie płeć. Oto pomysły na super prezenty dla dziewczynek!
Domek dla lalek

Nieco stereotypowo, ale zdecydowanie satysfakcjonująco — domek dla lalek to świetna zabawka dla dziewczynek. Można pobawić się w projektantkę wnętrz, architekta lub w dom. Popularne niegdyś konstrukcje były drewnianymi domkami dla lalek, ale dzisiaj najczęściej wykonane są z plastiku i innych tworzyw sztucznych. Taka zabawka, jak domek dla lalek barbie może służyć na wiele sposobów — zarówno dla dziewczynek, które lubię typowo damskie zabawy i dla tych nieco buntowniczych i odmiennych, które stawiają na indywidualne podejście do sprawy. Dla obu młodych pań znajdziemy odpowiedni domek na https://zabawki-gry.pl/Domki-dla-lalek,c,27 .

Kawałek po kawałku

Wiele osób myśli, że klocki są przeznaczone dla chłopców. Błąd! W dodatku ogromny. Dziewczynki również uwielbiają konstruować niestworzone modele z klocków, do czego idealnie nadają się Lego. Można zbudować z nich wszystko, co się tylko wymarzy. Pamiętam, że sama miałam jako dziecko pokaźną kolekcję Lego i uwielbiałam budować budynki, auta, domy z wystrojem wnętrza z małych kawałków. Jeszcze później po etapie konstrukcji można było spędzić wiele godzin na zabawę gotowymi budowlami. Od lat 90. klocki jeszcze dodatkowo poszły krok dalej, dając większy wybór i możliwości — to gwarantowana świetna zabawa dla dziewczynek i chłopców, a nawet i dorosłych!

Pomysłów jest znacznie więcej, a wiele też zależy od konkretnego dziecka — każde będzie lubiło inne rzeczy i miało odmienną koncepcję zabawy. Warto słuchać swojej pociechy, a nie iść zaparte w stereotypy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *