W jaki sposób najlepiej wyprostować włosy?

Nasz blog o wszystkim

W jaki sposób najlepiej wyprostować włosy?

28 maja 2018 Różne 0

Jednym z najpopularniejszych zabiegów fryzjerskich www.pracowniafryzjerska.com.pl jest prostowanie włosów. Wiele spośród pań decyduje się na codzienną pielęgnację włosów w taki sposób. Wydaje się, że zabieg ten łatwo wykonać przy wykorzystaniu zwyczajnej prostownicy. Jednak czy rzeczywiście jest to takie proste? Okazuje się, że wbrew pozorom prostowanie włosów przy użyciu prostownicy nie jest takie łatwe. Zabieg ten polega bowiem na poddawaniu włosów, wysokim temperaturą. W perspektywie czasu, zwłaszcza dłuższej, działania takie w niezwykle negatywny sposób wpływać będą na zdrowie oraz ogólną kondycję naszych włosów. W poniższym artykule postaramy się pokazać, w jaki sposób pielęgnować i prostować włosy tak, by nawet przy częstej termo stylizacji, włosy były zdrowe i silne, a efekt nadal pozostawał trwały.

Warto przygotować włosy do prostowania poprzez ich umycie, a także nałożenie na nie intensywnie nawilżającej odżywki. Powinna ona zostać jednakże dokładnie spłukana, żeby nie niszczyła następnie stylizacji. W drogerii odszukać można całe serie kosmetyków, które sprawiają, że prostowanie włosów staje się dziecinnie proste.

Po tym, jak włosy zostaną dokładnie umyte, powinny zostać wysuszone w taki sposób, by nie puszyły się i nie sprawiały wrażenia łamliwych. Właśnie dlatego, styliści fryzur radzą, by susząc włosy, stosować kierunek z góry ku dołowi, zwłaszcza gdy w grę wchodzi suszenie ciepłym powietrzem. Przed prostowaniem, warto używać suszarek z opcją jonizacji włosów, gdyż nie one elektryzowały. Wyjątkowo ważnym jest także zwrócenie uwagi na samą prostownicę. Przede wszystkim, większość prostownic nie jest wyposażona w stylizację włosów wilgotnych. Oznacza to, że jeśli włosy nie zostaną dokładnie wysuszone, a ktoś spróbuje użyć na nich prostownicy, będą następnie całkowicie przesuszone oraz zniszczone.

Jeśli któraś z pań zdaje sobie sprawę, że ma wyjątkowo delikatne włosy, a co za tym idzie każdy zabieg prostowania włosów wiąże się z ich dodatkowym obciążaniem, warto zastanowić się nad stosowaniem specjalnych kosmetyków termoochronnych. Są one dostępne w postaci pianek, sprayów i kremów, dzięki którym włosy nie będą przesuszone i łamliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *