Odpowiednie obuwie górskie

Nasz blog o wszystkim

Odpowiednie obuwie górskie

3 stycznia 2017 Różne 0

Dobór odpowiedniego obuwia na wszelkiego rodzaju wyprawy w teren to nie takie proste zadanie. Bardzo często warunki w takich miejscach nie będą sprzyjające i trzeba się wcześniej odpowiednio przygotować.

Odpowiednie obuwie górskie

Trzeba też przewidywać wszelkie zmiany pogody czy warunków na trasie. Samo ubranie powinno być przede wszystkim wodoodporne. Bardzo często w trakcie takiej wyprawy zaskoczyć nas może deszcz czy burza.

Przemoknięcie na szlaku bardzo szybko może skończyć się przeziębieniem. Jeżeli chodzi o obuwie, to najlepszym wyborem będą obuwie górskie. To, na jakie się zdecydujemy, także ma ogromne znaczenie. Muszą być przede wszystkim wytrzymałe. Trudne podłoże takie jak żwir, błoto czy leśna wystawią je na ciężką próbę. W związku z tym istnieje kilka kluczowych parametrów, którymi trzeba się kierować przy ewentualnym zakupie. Buty górskie poza tym, że mają być wytrzymałe, wodoodporne i zapewniać odpowiedni komfort w trakcie chodzenia. Trudno sobie wyobrazić podróż w butach, które nas uciskają. W ten sposób nabawić się można jedynie odcisków. W źle dobranych butach łatwo też o urazy. Gdy mowa o samej ich budowie to dobiera się ją w zależności od miejsca, do którego się wybieramy. Do lasu nie musimy zakładać wysokich butów. Jednak przy wspinaczkach górskich jest to konieczne. Latem bardzo ważnym wskaźnikiem jest przepuszczalność powietrza. Zarówno dla pań, jak i panów dostępne są różne modele.

Podsumowując buty górskie dla mężczyzn będą bardziej stabilne, ponieważ budowa ich stóp jest nieco inna. Wersje dla kobiet będą nieco delikatniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *