Nałogowy seks odpowiedzią na samotność

Nasz blog o wszystkim

Nałogowy seks odpowiedzią na samotność

1 marca 2017 Różne 0

Przeszłość seksoholika często była trudna. Jak większość dziś uzależnionych, tak i seksoholik w dzieciństwie padł ofiarą przemocy psychicznej lub fizycznej, lub był wykorzystywany seksualnie. Dorosły seksoholik szuka w seksie aprobaty, miłości, uczucia, uznania. Jednak w miarę upływu czasu, seks nie przynosił ukojenia, a stał się obsesyjnym nałogiem, z którego trudno się wydostać. Na domiar złego, seksoholik dodatkowo uzależniony jest także od alkoholu, narkotyków czy innych środków psychoaktywnych.

Ograniczone kontakty seksoholika

Erotoman traktuje swoich partnerów czysto instrumentalnie, unika bliskości i intymności, nie jest zainteresowany tworzeniem prawdziwej więzi. Seks to dla nałogowca sposób na… izolowanie się od innych ludzi. Erotoman nie dąży do tego, żeby poznać partnerów, zainteresować się ich osobowością, tylko by zaspokoić swoją żądzę. Uzależnieni od seksu nie potrafią tworzyć szczęśliwych związków, czują lęk przed wejściem w relację, boją się zranienia. Zbyt osobiste związki są nie dla nich, szybko się z nich wycofują. Realizują się w pornografii, masturbacji i zdradach jeśli znajdują się w małżeństwie. Jeśli erotoman chce porzucić swój nałóg, doświadcza przykrych symptomów związanych z odstawieniem (podobnie jak alkoholik czy narkoman), staje się przewrażliwiony, ma niewyjaśnione bóle i dolegliwości, jest wyczerpany i drażliwy, ma problemy ze snem i apetytem, często uzależnia się od narkotyków czy alkoholu.

Gdzie szukać pomocy?

Seksoholizm się leczy. Podobnie jak alkoholizm i narkomanie. Pomocy należy szukać w ośrodkach leczenia uzależnień, takich jak ten: mctu.pl. Mimo że leczenie uzależnień to długi proces to jednak po jego przejściu, zyskuje się szansę na normalne życie z dala od nałogów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *