Księgowość zdalna

Nasz blog o wszystkim

Księgowość zdalna

24 marca 2017 Różne 0

MH – biuro rachunkowe zadaje pytanie, kto z nas nie marzył o tym, by móc pracować z miejsca, w którym tylko się chce? Gdy dziś profesjonalni księgowi, którzy spędzili na swojej pracy lata życia słyszą o nowym wymiarze księgowości, a więc o tym, że na rynek wchodzi księgowość zdalna, łapią się za głowę. Spędzili w biurach, gdzie obsługiwali klientów, przeglądali dokumenty, umowy, podatki wiele lat życia… Nagle ktoś mówi im o tym, że czasy się zmieniły i nie muszą siedzieć w biurze. Mogą pojechać w góry, wynająć tam przyjemną chatkę i pracować właśnie stamtąd. Wystarczy do tego Internet i telefon. Księgowość zdalna budzi radość u tych, którzy dziś studiuję rachunkowość.

Młodzi ludzie marzą o mobilności i wielkim pragnieniem każdego z nich są podróże. Praca zdalna daje taką możliwość. Nic dziwnego, że księgowość wreszcie przeszła również na ten poziom. To duży plus dla księgowych choćby ze względu na to, że zakres klientów zwiększy się. To już nie będą ludzie z okolicy, którzy idą do pobliskiego biura rachunkowego. A ktoś, kto naprawdę chce z nimi pracować, szuka właśnie kogoś takiego i znajdując informacje o danym księgowym w Internecie, zaczyna się z nim porozumiewać i uzgadniać szczegóły współpracy. Jak taka współpraca wygląda między osoba A, a osoba B, która mieszka na drugim końcu Polski? Tu sprawdza się idealnie Internet i telefon. Za pomocą pierwszego można wysyłać wszystkie niezbędne dokumenty, a przy wykorzystaniu telefonu uzgadniać szczegóły i dochodzić do porozumienia odnośnie istotnych spraw. Nie ma w tym już nic dziwnego, ponieważ większość spraw urzędowych możemy załatwiać online! To również dobra wiadomość dla mieszkańców małych miejscowości, czy wsi.

Nikt z nich nie musi już dojeżdżać do swojej księgowej. Stać w korkach i męczyć się. Wystarczy wybrać numer telefonu, zadzwonić i poinformować czego się oczekuje, albo jak idzie praca nad powierzonym zadaniem. A wszystko to sprawdzić za pomocą maila. Dla najbardziej wymagających oraz poważnych firm proponowana opcja to dostarczanie dokumentów kurierem. Niektóre biura rachunkowe dają możliwość księgowości zdalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *