Kraków i Kopalnia Soli w Wieliczce

Nasz blog o wszystkim

Kraków i Kopalnia Soli w Wieliczce

4 marca 2018 Różne 0

Kraków zawsze był pod wieloma względami urokliwym miastem. Dziś jest jedną z najpiękniejszych wizytówek Europy Środkowej. Potwierdzeniem tego jest włączenie jego historycznego centrum na listę światowego dziedzictwa UNESCO, które nastąpiło w 1978 roku. Miasto majestatycznych zabytków architektonicznych, brukowanych ulic, skarbów kultury, ponadczasowych dziedzińców, bezcennych dzieł sztuki oraz legendarnych piwniczek i ogrodów co roku przyciąga tysiące turystów nie tylko z Polski, ale i za całego świata.

W sąsiedztwie znajduje się jeden z najbardziej unikalnych zabytków Małopolski – Kopalnia Soli w Wieliczce, wchodząca niegdyś w skład Żup Krakowskich. Warto udać się na magiczny spacer ogromnym labiryntem solnych korytarzy. Na trasie czeka na nas wiele wykutych w soli, przepięknych komór. Do najbardziej interesujących należy Kaplica Św. Kingi słynąca z doskonałej akustyki.

Pobyt w Krakowie z pewnością warto połączyć z wizytą w Wieliczce. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać Wieliczkę, jako miejsce zakwaterowania. Tutejsza infrastruktura hotelowa na to pozwala. Hotele w Krakowie nie są, zatem jedyną alternatywą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *