Jaką kołdrę dla dziecka wybrać?

Nasz blog o wszystkim

Jaką kołdrę dla dziecka wybrać?

29 stycznia 2017 Różne 0

Kupiliśmy już idealne łóżeczko dla naszego noworodka i ustawiliśmy je w dogodnym miejscu. Teraz czas na wybór idealnej kołdry dla naszego maluszka. Wbrew pozorom nie jest to zadanie łatwe. Jak wybrać idealną kołdrę dla naszej pociechy?

Sprawdź co jest w środku

Przy wyborze kołdry w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić naszą uwagę na wypełnienie kołderki. Jest wiele wypełnień, w środku możemy znaleźć wełnę, puch, wkład z bambusa czy też z pierza, kołdra może być też wykonana z materiałów syntetycznych. Warto zwrócić uwagę, na jakich to modeli powinniśmy unikać jeśli dziecko jest alergikiem.

Właściwości kołder

Kołdra z puchu czy z pierzem w środku, ma dobre właściwości grzewcze, poza tym kołdra z puchem w środku jest lżejsza od tej z pierzem, jednak obydwie nie sprawdzą się, jeśli dziecko jest alergikiem. Takie kołdry mogą również powodować podrażnienia, dlatego lepiej ich unikać. Ich jedyną zaletą jest cena, która w porównaniu z innymi modelami kołder, jest naprawdę niska.
Innym modelem kołdry dostępnym na rynki jest kołdra, która zawiera granulat silikonowy. Włókno silikonowe jest lekkie, antystatyczne i nie powoduje uczuleń. Dla alergika idealna będzie kołdra z wkładem z kukurydzy lub bambusa. Wypełnienie jest antybakteryjne oraz antygrzybiczne co jest niewątpliwym plusem w przypadku dzieci z alergią.

O czym jeszcze trzeba pamiętać kupując kołdrę?

Musimy pamiętać o tym by kołdra była przeszywana dzięki temu, wkład nie będzie się przemieszczał. Zastanowienia wymaga również to czy chcemy kupić dwie kołdry (letnią i zimową) czy też jedną, która sprawdzi się przez cały rok. Trzeba też zastanowić się nad wyborem odpowiedniej pościeli, duży wybór pościeli znajdziemy na lululaj.eu, a także dostosować rozmiar kołdry do sylwetki dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *