Coś więcej niż tylko galeria – Łomianki

Nasz blog o wszystkim

Coś więcej niż tylko galeria – Łomianki

23 marca 2020 Różne 0

Warszawa to miasto, w którym wybór centrów handlowych jest naprawdę ogromny a tłok przytłaczający. Właśnie dlatego warto wybrać się w okolice miasta do Galerii Łomianki, która określana jest mianem miejsca kameralnego. Nie znaczy to jednak, że nie ma tutaj ciekawych sklepów. Chodzi o inną filozofię kupowania i przestrzeń, w której znajdziemy wiele udogodnień.

Oferta sklepów, jest tak szeroka, że nie zmieścimy jej w jednym tekście. Spis wszystkich z nich znajdziemy na stronie www.galerialomianki.pl. Dzisiaj jednak dla wielu osób galerie handlowe to coś więcej, niż jedynie miejsce zakupów. To przestrzeń, gdzie spotykamy się, gdzie spędzamy czas wolny, gdzie odpoczywamy i pracujemy, to również obiekty, gdzie odbywa się działalność lokalnej społeczności – i w każdym z tych aspektów Galeria Łomianki odróżnia się na tle innych miejsc.

Działaj lokalnie

Spółdzielnia to miejsce, gdzie lokalna społeczność zyskała swoją szansę na działanie. Przestrzeń tę centrum oddało w ręce mieszkańców. Oznacza to, że odbywają się tutaj warsztaty i szkolenia a ich uczestnicy mogą za darmo dzielić się posiadaną przez siebie wiedzą oraz różnymi umiejętnościami. Każdy znajdzie tutaj nie tylko wygodne krzesła, ale też np. fortepian. Działa tu również punkt wymiany książek oraz punkt adopcji roślin. Te proste inicjatywy są niezwykle docenione przez lokalną społeczność.

Co-working

Dla wielu równie istotnym miejscem jest Współpracownia. Chodzi o darmowy coworking, który jest idealnym rozwiązaniem dla studentów, osób pracujących zdalnie lub freelancerów. Do ich użytku oddano biurka, wygodne krzesła, biurowy sprzęt, dostęp do szybkiego internetu czy w końcu przestrzeń, gdzie mogą również odpocząć. To perfekcyjne rozwiązanie dla szukających wygodnego miejsca do nauki czy pracy, ponieważ nie chcą zmieniać swoich domów czy mieszkań w biura. Warto pamiętać, że standardowo coworkingi są płatne a wynajęcie w nim biurka w Warszawie to koszt kilkuset złotych. Jest to więc naprawdę ciekawa propozycja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *