Menu

Wysokiej jakości destylatory do bimbru

6 kwietnia 2020 - Pozostałe kategorie

Obecnie w ofercie internetowej każdy amator domowej produkcji bimbru może nabyć wysokiej jakości destylatory elektryczne. Tego rodzaju urządzenia przeznaczone są nie tylko do otrzymywania wysokoprocentowego trunku, ale również do otrzymywania wody destylowanej, a także innych płynów spożywczych i technicznych o czystości dochodzącej do niemal 100%. W tekście interesuje nas jednak wyłącznie jako aparatura do bimbru.

Jeśli zależy nam na wysokiej jakości trunku powinniśmy zdecydować się na destylatory wykonane z najwyższej jakości materiałów odpornych na zniszczenie. Chodzi o takie materiały, jak stal nierdzewna kwasoodporna, dzięki czemu destylator posłuży nam przez długi czas.

Jak działa destylator?
Proces destylacji polega na rozdzieleniu ciekłej mieszaniny wieloskładnikowej przez odparowanie. Potem zachodzi skroplenie składników. Destylator używany jest do wyizolowania bądź oczyszczania związków składowych, wykorzystując różną lotność składników. Aby destylacja udała się, należy użyć profesjonalnego sprzętu oraz wybrać produkty, których skład gazu różni się od składu cieczy. Warto dodać, że destylator do bimbru elektryczny umożliwia uzyskanie destylatów zbożowych, owocowych, z owoców ponalewkowych czy maceratów ziołowych i owocowych oraz alkoholi czystych.

Charakterystyka destylatora elektrycznego
aparatura do bimbru jest łatwa w obsłudze, konserwacji i przechowywaniu. Niektóre modele są w stanie produkować destylat o czystości nawet do 94% z prędkością 1 litra na godzinę. Niektóre dostępne urządzenia wykonane są ze stali kwasoodpornej, nierdzewnej, dającej gwarancję niemal dożywotniej sprawności. Warto zwrócić uwagę na destylatory posiadające dodatkowe podgrzewanie elektryczne o mocy 3kW i wyświetlacz obrazujący aktualny stan pracy. W standardowym wyposażeniu znajdują się – termometr, nierdzewna chłodnica, filtr wstępny i szybko-złącza wodne. Pracę wysokiej jakości destylatora kontroluje dodatkowy zaawansowany sterownik, który wykorzystuje precyzyjne cyfrowe czujniki temperatury. Tego typu dodatki poprawią komfort pracy z urządzeniem, niezależnie od uzyskiwanego preparatu.