Menu

Wybieramy urządzenia do solarium

14 kwietnia 2017 - Pozostałe kategorie

Żyjemy w klimacie, w którym trudno o słońce przez cały rok. Być może dlatego solaria cieszą się u nas taką popularnością. Stanowią po prostu namiastkę słońca. Brak światła i słonecznej pogody może przecież skutecznie psuć nam nastrój. Podstawowym elementem wyposażenia solarium są łóżka, czyli solaria leżące oraz kabiny stojące, nazywane również tubami.

Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. Solaria leżące są z pewnością znacznie wygodniejsze dla osób opalających się. Poza tym wyposażone są w odpowiednie lampy na twarz, o regulowanym natężeniu. Ich moc wynosi z reguły 160 W w przypadku lamp na całe ciało oraz 520 W w przypadku lamp na twarz. Dodatkową zaletą solariów tego typu jest fakt, że lampy na twarz posiadają specjalne filtry zapobiegające fotostarzeniu się skóry.

Solaria stojące doceniają przede wszystkim osoby, którym zależy na większej higienie. Takie solaria są bardziej komfortowe pod względem dostępnej przestrzeni oraz możliwości ruchu. W stojących kabinach klienci solarium są w stanie uzyskać bardziej równomierną opaleniznę. Ich wadą jest natomiast brak lamp na twarz. Moc lamp wynosi w nich 180 W, a opalanie w solariach stojących może zatem powodować zaczerwienienia twarzy. Są za to idealne dla osób, które preferują krótszy czas opalania. Przy zakupie urządzeń do solariów powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na lampy. To one decydują o efektywności zabiegów oraz ich bezpieczeństwie.

Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj solariów oraz lampy do nich możemy znaleźć w sklepie http://www.solarex-iso.pl/ ze sprzętem nowym i używanym.

Źródło: http://www.solarex-iso.pl/