Menu

Obuwie górskie

2 marca 2017 - Pozostałe kategorie

Obecnie rodzajów butów trekingowych jest, tyle że amatorowi wycieczek górskich ich zakup może przysporzyć wielu problemów. Rodzaj materiału, podeszwy i przeznaczenie to wszystko ma wpływ na komfort podróżowania.

Obuwie górskie
Jak zatem dokonać dobrego wyboru? Wystarczy zastosować się do kilku wytycznych. Dzięki temu mamy pewność, że dokonamy dobrego wyboru. Obuwie górskie są dosyć specyficzne. Nie dość, że muszą wiele znieść to w dodatku muszą być wygodne. Od nich także zależy nasze bezpieczeństwo. Nie każdy o tym pamięta. To duży błąd. Jeżeli zdecydujemy się na wycieczki górskie to dobrym rozwiązaniem będzie zakupienie butów z usztywnioną podeszwą. Zapewni to komfort i bezpieczeństwo dla naszych stóp. Dobrze by takie buty miały dodatkowo doklejony gumowy otok, który ochroni je przed różnymi uszkodzeniami. Zawodowcy powinni wybrać buty górskie z bardzo sztywnymi podeszwami i z mocnego materiału. Taki rodzaj obuwia idealnie sprawdzi się w każdych warunkach. Możliwość dopięcia raków będzie dodatkowym atutem. Fason i kolor takiego obuwia jest sprawą drugorzędną i nie warto się nim kierować. Górskie stoki to nie miejsce na modowe trendy i nie warto poświęcać temu więcej uwagi. Buty górskie są obecnie bardzo popularne zarówno wśród zawodowych alpinistów, jak i młodych osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze wspinaczką.

Podsumowując współczesne modele nie są już takie toporne jak to kiedyś bywało i staja się coraz bardziej uniwersalnym obuwiem. W ich przypadku nie warto zbytnio oszczędzać, gdyż raz kupione mogą nam posłużyć przez kilka dobrych lat.