Menu

Magia Krakowa

4 marca 2018 - Pozostałe kategorie

Kraków to zdecydowanie magiczne miasto. Co roku przyciąga miliony gości z całego świata i nie bez powodu jest ważnym ośrodkiem turystycznym w Polsce. W szczycie sezonu letniego to oszałamiające miasto pełne jest turystów, którzy są zachwyceni renesansowymi arkadami, barokowymi iglicami i jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych centrów miast w Europie. Spacerowanie po nim jest jak wejście w zaczarowany świat.

Mnóstwo tu kościołów, pamiętających dawne czasy wież i kopuł, które dominują na tle nieba, podczas gdy tętniące życiem kafejki i stragany zajmują wszystkie dostępne centymetry brukowanej przestrzeni na Rynku Głównym. Trzeba jednak przyznać, że te niezliczone kawiarnie i bary wcale nie psują jego majestatycznego wyglądu i historycznego uroku.

Miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO pozostały w dużej mierze nietknięte od XIII wieku. Uniknęły zniszczenia podczas niemieckiej nawałnicy w trakcie drugiej wojny światowej. Kraków przyciąga także wielu katolickich pielgrzymów. Jest przecież miastem papieża Jana Pawła II, w którym przez wiele lat mieszkał i był arcybiskupem, a następnie kardynałem.
Zdecydowanie warto odwiedzić Kraków. Wystarczy z pośród ogromnej ilości propozycji wybrać hotel Kraków pod względem infrastruktury turystycznej oceniany jest także bardzo wysoko. Jeżeli chcemy uciec nieco od turystycznego zgiełku, możemy zdecydować się na hotel w jednej z pobliskich miejscowości, jak Wieliczka.

Źródło: https://www.polskieszlaki.pl/krakow.html