Menu

Jakie krzesło wybrać dla nastolatka a jakie dla drugoklasisty?

23 marca 2017 - Pozostałe kategorie

Nasze dzieci spędzają wiele godzin w pozycji siedzącej. W szkole, na zajęciach dodatkowych, w domu odrabiając pracę domową. Warto jest zadbać o to by krzesło na którym siedzą nasze dzieci było wygodne. Bardzo ważne jest to, byśmy wybrali model odpowiedni do wieku naszego dziecka. Jeśli nasze dziecko uczy się w podstawówce, odpowiedniego krzesła będziemy szukać w ofercie przeznaczonej dla najmłodszych.

Krzesło dla drugoklasisty a krzesło dla nastolatka.

Czym powinno się charakteryzować odpowiednie krzesło? Bez względu na to czy kupujemy krzesło dla nastolatka czy dla drugoklasisty to krzesło musi spełniać określone normy. Na pewno kręgosłup musi być podparty od łopatek aż do okolicy lędźwiowej, stopy powinny swobodnie i płasko opierać się o podłogę a krawędź siedziska nie może uciskać ud dziecka. Ponadto kiedy dziecko usiądzie przy biurku, między blatem stołu a udami dziecka powinno być tyle miejsca by dziecko mogło swobodnie poruszać nogami. Krzesła przeznaczone dla uczniów którzy idą do drugiej klasy są mniejsze i lżejsze od tych przeznaczonych dla nastolatków. Takie krzesła powinny być wyposażone w wygodne podłokietniki tak, by dziecko mogło oprzeć łokcie. Modele krzeseł dla nastolatka są masywniejsze i dostosowane do większego ciężaru ciała. Od modeli przeznaczonych dla dorosłych, wyróżniają się żywą barwą. Czym jeszcze różni się krzesło dla nastolatka od krzesła dla ucznia który uczęszcza do podstawówki? Zajrzyj tutaj i dowiedz się więcej e-krzeslo.com.pl.

Warto zadbać o odpowiednie krzesło dla naszego dziecka, pamiętajmy że przy biurku spędza wiele godzin. Wygodne krzesło to podstawowy mebel w pokoju dziecka.