Menu

Jak wybrać krzesła do gastronomii?

9 października 2018 - Pozostałe kategorie

Trzeba wziąć pod uwagę wiele rzeczy podczas otwierania nowej restauracji: odpowiednią lokalizację, menu, przepisy kulinarne, zespół, reklamę i wiele innych. Wybór stołów i krzeseł do obsługi klientów może wydawać się dodatkową refleksją. Jednak ma to kluczowe znaczenie! Wybór odpowiednich stołów i krzeseł do restauracji nie jest łatwym zadaniem! Należy wziąć pod uwagę wszystkie rodzaje parametrów: cenę, oczywiście, a także projekt, względy praktyczne, ograniczenia przestrzenne.

Wybierzmy meble odpowiadające naszemu menu

Pamiętajmy, że nasza restauracja opowiada historię! Wprowadzamy klientów do swojego świata na posiłek. Upewnijmy się, że nasz wystrój przyczynia się do tworzenia atmosfery i emocji, które chcesz wywołać. Spokojna i przytulna atmosfera? Minimalistyczny i modny? Niezależnie od tego, jaki styl wybierzesz w swojej gastronomii, upewnij się, że meble pasują do naszego zamiaru.
Funkcjonalność i komfort
Skupmy się na funkcjonalności i komforcie. Mimo, że projekt powinien być brany pod uwagę, nigdy nie powinien mieć pierwszeństwa nad funkcjonalnością i komfortem. Pamiętajmy o tym. Będziemy regularnie musieli przenosić swoje krzesła i stoły w zależności od potrzeb klientów. Ponadto, szczególnie jeśli nasz lokal zachęca do długich posiłków, komfort siedzenia na fotelach będzie miał znaczenie dla naszych klientów. Ułatwmy sobie życie. krzesła do gastronomii powinny być wygodne.
Przyszłość restauracji
Zastanówmy się, jak restauracja będzie wyglądała w dłuższej perspektywie. Czy będziemy musieli przechowywać krzesła na małej powierzchni? Warto rozważyć zakup składanych krzeseł. Jeśli zdecydujemy się na tapicerowane krzesła, wybierzmy łatwą do czyszczenia tapicerkę. Wybierzmy różne konfiguracje. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca, utworzenie kilku różnych obszarów w może być dobrym pomysłem na obsługę różnych grup i typów klientów. Obszar „lounge” lub bar może pomieścić osoby, które chcą wypić drinka lub klientów oczekujących na zwolnienie stołu. Różne rozmiary stołów mogą pomóc w siedzeniu par i większych grup. Wybierzmy wytrzymałość. Nie wszystkie stoły i krzesła są odpowiednie do użytku profesjonalnego. Chociaż może być kuszące, aby przejść do tanich rozwiązań, meble mogą wymagać wymiany wcześniej, niż byśmy chcieli. Wybierzmy solidne, trwałe meble zaprojektowane do użytku profesjonalnego.