Menu

Jak rozpocząć linkowanie do naszej strony?

23 lutego 2017 - Pozostałe kategorie

Pozyskiwanie linków do naszej strony to ważny etap pozycjonowania. Jeśli mamy już stronę zoptymalizowaną pod SEO i jesteśmy pewni, że zawiera merytoryczne teksty, to znaczy, że nadszedł czas na pozyskiwanie linków prowadzących do naszej strony. Od czego zacząć? Gdzie umieszczać linki do strony?

Katalogi stron- miejsce w którym obowiązkowo powinna znaleźć się twoja strona

Miejsca w których gromadzimy dane na temat stron internetowych to katalogi stron. Najlepiej, by naszą stronę dodać do kilku najbardziej znanych katalogów takich jak np. http://katalog.onet.pl/. Musimy wiedzieć, że dodawanie strony do katalogu jest odpłatne (około 10 zł) oraz, że może potrwać dość długo (nawet kilka miesięcy). Żeby dodać stronę do katalogu będziemy musieli wypełnić krótki formularz, wpisując tytuł strony, adres strony, krótki opis strony zaznaczyć do jakiej kategorii chcemy dodać naszą stronę a także podać swój e- mail. Przy dodawaniu strony do katalogu należy pamiętać o tym, by w tytule strony najlepiej wpisać nazwę firmy lub nazwę domeny, bardzo dokładnie opisać działalność swojej firmy (należy stosować inne opisy w każdym katalogu) oraz postarać się o to, by jak najwięcej kategorii pasowało do naszej działalności.
Istnieje wiele baz i katalogów branżowych, w zależności od tego jaka jest specyfika naszej firmy należy odnaleźć odpowiednią bazę danych i tam dodać również naszą firmę.

A jeśli prowadzimy bloga?

Jeśli prowadzimy bloga to powinniśmy dodać naszego bloga do bazy blogów. Są strony, które gromadzą blogi o różnych dziedzinach np. o odchudzaniu, zdrowym odżywianiu, o tematyce muzycznej czy finansowej. Możemy znaleźć taką listę wpisując w wyszukiwarkę Google frazę: „lista blogów-….”. Po myślniku należy dodać dziedzinę, której szukamy.

Linki od znajomych, którzy prowadzą bloga

Jeśli wiemy, że wielu naszych znajomych prowadzi bloga to możemy ich poprosić o to by zamieścili w nim link do naszej strony. Niektórzy autorzy blogów umieszczają na swoim blogu spisy stron, które warto odwiedzić.

To tylko kilka sposobów na to jak pozyskać linki do swojej strony internetowej, więcej informacji na ten temat przeczytasz tutaj: przemekbednarz.pl