Menu

Fotel gamingowy. Niezbędne wyposażenie każdego gracza.

13 marca 2018 - Pozostałe kategorie

Gry komputerowy zyskały szerokie grono zwolenników. Zmienił się również charakter tej rozrywki. Kiedyś była to po prostu niezbyt ciekawa forma spędzania wolnego czasu. Dzisiaj to rozwijające hobby, wymagające sporej wiedzy, a nawet możliwość zarabiania niemałych pieniędzy. Niestety wszystko ma swoją cenę. Gracze przed ekranami komputerów spędzają coraz więcej czasu. Zwykłe fotele biurowe mogą okazać się dla nich niewystarczające, mało komfortowe i nieergonomiczne. Na rynku pojawiły się na szczęście dostosowane do ich potrzeb niezwykle nowoczesne i komfortowe fotele gamingowe. Możemy je znaleźć w ofercie wielu sklepów, również internetowych. Na stronie formyuzytkowe.pl posiadają nawet swoją kategorię. Są droższe i wygodniejsze od tradycyjnych foteli biurowych, ale to nie jedyna różnica.

Czym różnią się zwykłe fotele biurowe od foteli gamingowych
Fotele gamingowe wyróżniają się przede wszystkim niezwykle solidną konstrukcją. Ich rama jest zazwyczaj wykonana w całości ze stali. Rzadko znajdziemy w nich plastikowe elementy. Co istotne, stalowe części występują zarówno w podstawie fotela, jak i siedzisku, oparciu oraz elementach bocznych. Dzięki temu całe ciało gracza otrzymuje porządne podparcie. W trakcie wielogodzinnych sesji przed komputerem to niezwykle istotna kwestia.

Nowoczesne fotele dla graczy wyposażone są w rozmaite mechanizmy, umożliwiające tzw. dynamiczne siedzenie. Fotel dostosuje się do gracza, bez względu na przyjmowaną przez niego pozycję. Bardzo przydatną funkcją jest możliwość swobodnego bujania oraz zablokowania fotela w pozycji, która w danym momencie jest dla użytkownika najwygodniejsza i najbardziej optymalna.
Równie ważna, jak odpowiednio wyprofilowane oparcie i siedzisko jest podstawa foteli gamingowych. Musi być ona na tyle szeroka, aby fotel był bardzo stabilny. Nawet przy najbardziej zaawansowanych mechanizmach fotel, który posiadałby zbyt małą podstawę powodowałby ryzyko przewrócenia się przy zbyt gwałtownym ruchu. Stabilność połączona z mobilnością, czyli odpowiednim systemem jezdnym to kierunek, w którym podąża większość producentów foteli gamingowych.

Źródło:
https://www.formyuzytkowe.pl/fotele-krzesla-gamingowe
http://www.komputerswiat.pl/testy/sprzet/akcesoria-do-grania/2016/11/przeglad-foteli-dla-graczy.aspx