Menu

Czy warto zamontować w łazience baterie podtynkowe?

6 kwietnia 2017 - Pozostałe kategorie

Baterie podtynkowe, czyli schowane w ścianie, są ostatnio bardzo modne i świetnie wpisują się w design nowoczesnej łazienki. Wyglądają elegancko i schludnie. Czy warto wymienić stare baterie na podtynkowe?

Jeśli patrzymy od strony montażowej, to z pewnością zamontowanie baterii podtynkowych będzie się wiązało z poważnymi pracami budowlanymi. Dlaczego? Żeby je umieścić w ścianie, trzeba wykuć bruzdy w których będą umieszczone. Zamontowanie takich baterii ma więc sens, kiedy urządzamy całą łazienkę od nowa lub ją generalnie remontujemy. Baterie podtynkowe mają wiele zalet. Mają elegancki schludny wygląd co zresztą czyni je pożądanymi. Wszelkie elementy są schowane w ścianie więc nie rzucają się w oczy. Zajmują także o wiele mniej miejsca niż baterie mocowane do ściany, umywalki czy wanny. Jeśli zdecydujemy się na zakup baterii podtynkowych to będziemy musieli pamiętać o tym, że podtynkowe elementy baterii trudniej serwisować- dostęp do nich jest utrudniony. Czasami, żeby wymienić jakiś element, musimy rozkuć ścianę. Ważne jest to by zwrócić uwagę na jakość produktu. Dobre jakościowe baterie dostaniemy tutaj: http://www.pekado.pl.

Ile kosztują baterie podtynkowe?

Baterie podtynkowe są tańsze niż jeszcze kilka lat temu. Jednak przy wyborze baterii musimy sprawdzić czy wybrane urządzenie jest kompletne i nie wymaga dokupienia dodatkowych elementów. Trzeba to sprawdzić zwłaszcza jeśli kupujemy baterie natryskowe. Ostateczna cena zestawu baterii prysznicowych przekracza zwykle 2 000 zł, trzeba o tym pamiętać.