Menu

Czy warto kupić samochód elektryczny dla dziecka?

30 stycznia 2019 - Pozostałe kategorie

Zacznijmy od razu – zdecydowanie tak! Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że samochód dla dziecka na akumulator to droga i nieedukacyjna zabawka. Nic bardziej mylnego! Elektryczne auto sprawia dzieciom wprost nieziemską frajdę, a do tego uczy malucha jak operować pojazdem oraz podstaw ruchu drogowego. Odpowiednio użytkowany samochód, posłuży dziecku bardzo długo tak więc jest to inwestycja w radość zabawy dla malucha.

Warto pamiętać również, że zabawki dla dzieci powinny bawić i cieszyć dzieci. Co rozbawi malucha bardziej niż jego własny pojazd, którym może kierować? Czas spędzony na takiej zabawie z pewnością nie jest stracony. Co więcej, dzięki zabawce maluchy będą z chęcią bawić się na świeżym powietrzu. samochód dla dziecka na akumulator to świetne rozwiązanie zarówno dla chłopców, którzy często już od najmłodszych lat stają się fanami motoryzacji, ale także dla dziewczynek, które ucieszy jazda samochodzikiem czy motorkiem.

Co wybrać?
Najważniejsze jest to, aby samochodzik był w pełni dopasowany do malucha. Oznacza to, że auto powinno być dobrane właściwie do wieku i wagi dziecka – tego typu informacje znajdziecie w opisie interesujących was modeli. Równie ważna jest decyzja odnośnie miejsca – potrzebne będzie jedno czy dwa? Pozostaje również kwestia wyboru marki, rodzaju nadwozia oraz koloru. W sieci znajdziemy autka różnych marek, jak BMW, Porsche, czy Ferrari. Należy też określić, czy ma to być zgrabny hatchback, duży SUV, czy Jeep terenowy. Znajdziemy też bardziej „zabytkowe” samochodziki w stylu retro.

Korzyści dla dziecka
Podczas jazdy nasze dziecko poczuje się, jak w prawdziwym aucie i z pewnością nie będzie chciało z niego wysiadać. Pamiętaj, żeby upewnić się, że auto posiada oryginalne części, dzięki czemu będzie można długo go używać. Najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo twojego dziecka, dlatego ważne jest, aby samochód akumulatorowy był starannie wykonany z wysokiej jakości materiałów. Wysoka jakość gwarantuje też długi czas zabawy – od dwóch do trzech godzin na jednym ładowaniu akumulatorów. Dobrze jeśli zabawka ma jasną instrukcję oraz łatwy montaż. Bardzo ważne jest, aby wymiana baterii była przeprowadzona wyłącznie przez osobę dorosłą. Należy zwrócić uwagę, aby pokrywa baterii została pewnie i właściwie zamknięta, ponieważ połknięcie baterii może być niebezpieczne dla życia!