Menu

Cechy dobrego namiotu.

21 marca 2017 - Pozostałe kategorie

Biwak w górach pod namiotem do świetna sprawa podczas wędrówek. Pozwala nie tylko na obcowanie z przyrodą ale również na to, by odbiec od zgiełku miasta i pooglądać przepiękne widoki rozgwieżdżonego nieba. Zanim jednak nadejdzie upragniona noc spania w namiocie, powinniśmy się zastanowić jaki tak na prawdę namiot wybrać oraz jakie akcesoria powinien mieć, by biwakowanie nie zakończyło się fiaskiem.

Istotnym elementem przy zakupie namiotu jest waga. Wiadomo, im namiot większy tym wygodniejszy ale i z kolei cięższy. Mamy 3 konstrukcje namiotów: typ igloo, tunelowe i samonośne. Najpopularniejszy typ namiotu to igloo, czyli namiot z krzyżującymi się pająkami, który stoi nawet bez wbicia jednego odciągu. Dobry namiot to taki, który ma odpowiednią wentylację, przedsionek i odpowiednią wielkość. Kolejnym czynnikiem jest wodoodporność, bo jak wiadomo, nawet w górach w nocy pada deszcz i trzeba się przed nim chronić.Jeśli zamierzasz rozpocząć nocleg w miejscu, gdzie klimat jest raczej deszczowy, dobrze sprawdzą się namioty dwu-powłokowe. Oferują lepszą ochronę przed deszczem a tym samym zapewniają lepszą wentylację. Mata jest kolejnym ważnym elementem który powinien znaleźć się w naszym namiocie. Możemy użyć do tego karimaty, cienkiej alumaty lub maty samopompującej. Wszystko zależy od wygody jaką chcemy sobie zapewnić podczas noclegu. Ogólnie najlżejsza jest alumata ale z kolei najwygodniejsza mata samopompująca się. Istotna jest tak samo płachta pod namiot, zapewniająca lepszą ochronę przed deszczem i wilgocią.

Używanie płachty pod namiot pozwala na lepszy komfort, gdyż zmniejsza się odczuwalność zbyt kamienistego podłoża. Wszystkie wymienione elementy można zakupić na e-moko.pl, gdzie znajdziesz wszystkie potrzebne akcesoria i elementy do biwakowania w górach pod namiotem.