Menu

Błąd numer 1 przy zakupie używanego samochodu

16 lutego 2017 - Pozostałe kategorie

Niewiele osób stać na wydatek, jakim jest zakup nowiutkiego samochodu prosto z salonu. Rynek samochodów używanych rozwija się, zatem bardzo prężnie. Na kupujących czekają jednak liczne pułapki. Wielu błędów można uniknąć przy odrobinie zdrowego rozsądku. Oto jeden z największych błędów, jakie można popełnić kupując używane auto.

Kolega z pracy, szwagier, sąsiad w roli eksperta
Powiedzmy to sobie szczerze, nikt nie zna się na samochodach tak dobrze jak mężczyźni. Gdy wyrażamy zainteresowanie kupnem używanego samochodu okazuje się, więc, że otacza nas co najmniej dziesięciu prawdziwych ekspertów. To oczywiście ironia. Niemniej jednak bardzo szybko znajdziemy chętnych do pomocy, jeżeli chodzi o sprawdzenie pojazdu przed zakupem. To, że ktoś kupował już w swoim życiu kilka samochodów, nie musi wcale oznaczać, że się na tym dobrze zna. Wiele usterek jest w stanie wykryć jedynie fachowiec.

Skorzystaj z podpowiedzi ekspertów
Planując zakup samochodu warto skorzystać z opinii prawdziwego fachowca. Możemy umówić się na przegląd auta w sprawdzonym już wcześniej serwisie. Oczywiście, poniesiemy dodatkowe koszty, ale możemy uniknąć wdepnięcia na prawdziwą samochodową minę. Ekspert jest, bowiem w stanie wykryć nie tylko usterki, ale również naprawy samochodu po stłuczkach czy poważniejszych wypadkach.

Możemy również wziąć pod uwagę usługi takiej firmy, jak http://mobilekspert.pl , która zajmuje się profesjonalnym sprawdzaniem aut dla klientów indywidualnych. Możemy wówczas liczyć na to, że ekspertyzy zostaną wykonane przez naprawdę doświadczonych i wykwalifikowanych mechaników.

Źródło: http://superauto24.se.pl/porady/8-bedow-przy-kupowaniu-uzywanego-samochodu_354064.html